Gąbki, Druciaki, ścierki

Akcesoria pomocnicze do sprzątania

W tej kategorii znajdziesz zmywaki do naczyń ścierki, które poza użyciem detergentów są niezbędne do usuwania zabrudzeń z naczyń i powierzchni zmywalnych. Wybraliśmy najchętniej używane oraz najpopularniejsze akcesoria od polskich producentów.

Gąbki i Druciaki

Uniwersalne zmywaki do naczyń posiadają dwie warstwy: pierwsza wyprofilowana o niskich właściwościach ściernych natomiast o dużej chłonności na którą najlepiej dozować płyn. Oraz warstwa ścierna na usuwania trudnych i zaschniętych resztek. Warstwa szorstka sprawdzi się przy usuwaniu przypaleń. Pomocne przy zmywaniu garnków oraz pracach domowych mogą okazać się druciaki. Ich duże właściwości ścierne są niezastąpione przy domywaniu garnków ze stali oraz do mycia powierzchni odpornych na szorowanie. Należy pamiętać jednak aby nie stosować ich na powierzchnie teflonowe gdyż mogą je uszkodzić. Do powierzchni teflonowych służą specjalne czyściki do teflonu. Ich zredukowane właściwości ścierne idealnie nadają się do zmywania patelni oraz garnków z powłoką teflonową.

Ścierki

Nie ma sprzątania bez ścierki są to niezbędne narzędzia do utrzymania pomieszczeń w należytym porządku. Niezastąpione w tej kwestii są ściereczki z mikrofibry. Nadają się do sprzątania na sucho oraz na mokro idealnie zbierają kuch zabrudzenia oraz nadają się do polerowania powierzchni szklanych. Inne jak ściereczki uniwersalne, gąbczaste czy wiskozowe także mogą okazać się przydatne.