You are currently viewing Jak wyczyścić fugi? 1 Sprawdzony Sposób!

Jak wyczyścić fugi? 1 Sprawdzony Sposób!

Jak wyczyścić Fugi?

W większości polskich domów oraz przedsiębiorstw branży żywieniowej znajdują się powierzchnie wykonane z płytek ceramicznych. Taki materiał jest łatwy w utrzymaniu cechuje się dużą trwałością oraz jest odporny na wiele innych czynników. Z tych powodów decydujemy się na zastosowanie tego materiału w toaletach i w kuchni. Nieodzownym elementem ceramiki są spoiny wypełniające szczeliny pomiędzy kafelkami zwane fugami. Tak jak proste w utrzymaniu są kafelki tak z fugami nie jest już tak łatwo. Brud nagromadzony po latach opiera się działaniu tradycyjnych środków chemicznych. Przy zbyt mocnej interwencji mechanicznej istnieje ryzyko uszkodzenia.

Jaki płyn do czyszczenia fug?

Jeśli chcesz pozbyć się osadów nagromadzonych przez lata w przestrzeniach między płytkami nie wystarczy płyn do naczyń i gąbka. Tu z pomocą przychodzą środki stosowane przez nasze babcie jak ocet i soda. Często jednak takie rozwiązanie okazują się mało skuteczne. Tego typu naturalne środki mają zwykle zbyt małą moc aby skutecznie pozbyć się tak uporczywych zabrudzeń. Jak wyczyścić fugi raz a skutecznie? Wato w tym wypadku sięgnąć po rozwiązania chemii profesjonalnej. Produkt, który przetestowałem. Jestem pod wielkim wrażeniem działania. Opis jego działania poniżej

Najskuteczniejszym rozwiązaniem oraz korzystnym cenowo jest produkt polskiej firmy Forlux. Czysta Fuga FS 101 to gotowy do użycia koncentrat w formie przezroczystego płynu. Użycie go jest niezwykle proste wystarczy minimalna aplikacja preparatu na fugę oraz odczekanie kilku minut aby substancje aktywne pozbyły się brudu. Czysta fuga nie wymaga szorowania ani żadnej innej interwencji mechanicznej. Po zastosowaniu całość spłukujemy czystą wodą. Naszym oczom ukazuje się kolor fugi jaki był tuż po remoncie. 

Skuteczność Forlux Czysta Fuga

Osobiście testowałem preparat we własnej łazience gdzie armatura ma już 8 lat. Nie mogłem wyjść z podziwu uzyskanego efektu. Płytki na podłodze zyskały nowe życie przez doczyszczenie przestrzeni między nimi. Wystarczyło zaledwie kilka minut i jednorazowa aplikacja preparatu. Po zastosowaniu produkt spienił się na fudze a na jego powierzchni zaczął unosić się odklejone plasterki zanieczyszczeń. Całość zmyłem czystą wodą zgodnie z instrukcją użytkowania podaną na opakowaniu.  Ważne aby przy stosowaniu preparatu zachować środki ostrożności. Warto zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe.

Jak wyczyścić fugi - podsumowanie

Moim zdaniem nie warto bawić się w mikstury z sody i octu lepiej jest sięgnąć po profesjonalne rozwiązania. Podsumowując Forlux Czysta fuga to niedrogi preparat w porównaniu do możliwości, które oferuje. Produkuje go polska renomowana firma zajmująca się chemią profesjonalną. Środek nie wymaga żadnej interwencji mechanicznej , działa bez szorowania. Jeśli zależy ci na efekcie odświeżenia płytek to polecam rozważyć zastosowanie tego preparatu.

Aby zamówić Forlux czysta fuga przejdź do strony sklepu klikając TUF

Dodaj komentarz