You are currently viewing Czyszczenie szyby w kominku 3 sprawdzone środki

Czyszczenie szyby w kominku 3 sprawdzone środki

Każdy, kto marzy o posiadaniu kominka, wie, jak wielki wpływ ma on na atmosferę domu. Kominek wprowadza do pomieszczenia ciepło i urok, a spoglądanie na migoczący ogień to prawdziwa przyjemność. Aby jednak cieszyć się tym wszystkim, trzeba właściwie zadbać o kominek. Czyszczenie szyby w kominku to czynność, którą trzeba powtarzać regularnie nie tylko ze względu na walory estetyczne. Kluczowe jest regularne usuwanie sadzy i przypaleń, a także utrzymanie czystości szyby kominkowej ze względu na kondycję urządzenia. W niniejszym wpisie podajemy praktyczne wskazówki, jak efektywnie oczyścić i przygotować kominek na nadchodzący sezon.

Środki do przypaleń

Sezon na kominki rozpoczyna się z nadejściem jesieni, kiedy zaczynamy myśleć o zainicjowaniu ognia w piecyku lub kominku. Zanim to jednak nastąpi, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Do usuwania sadzy i przypaleń doskonale sprawdzi się środek do mycia szyb kominkowych od Forlux, który charakteryzuje się unikatową formułą, zapobiegającą spływaniu z pionowych powierzchni. Mycie jest dzięki temu szybsze i bardziej efektywne. Forlux NK 014 jest również pomocny w kuchni, gdzie można go użyć do czyszczenia piekarnika czy mikrofali. Czyszczenie szyby w kominku jest dziecinnie proste Profesjonalnym płynem do przypaleń Clinex Grill , specjalnie zaprojektowanym do usuwania trudnych przypaleń i zanieczyszczeń. Ten środek skutecznie rozpuszcza zarówno zapieczone resztki jedzenia, jak i tłuszcz. Jest to doskonały wybór nie tylko dla kominków, ale i rusztów czy blach. Naszym zdaniem jeden z najmocniejszych tego typu produktów dostępnych na rynku. Jego bardzo silna formuła usuwa bardzo mocne przypalenia. Alternatywą dla silnego środka może okazać się płyn do kominków i przypaleń na bazie wody o wysokim pH. W przeciwieństwie do innych środków nie zawiera „agresywnych” środków chemicznych. Q-Water kominek i grill natomiast nie jest aż tak mocny, Przeznaczony dla osób ceniących sobie naturalny skład.

Clinex Grill 1l płyn do piekarników

(1 opinia klienta)
23.15 

Cinex Grill płyn do mycia grilli i piekarników i szyb kominkowych

Jak wyczyścić szybę kominkową?

Gdy dobraliśmy odpowiedni środek do naszych preferencji należy najpierw oczyścić komorę spalania z pozostałości drewna oraz popiołu. Najlepiej nadaje się do tego separator kominkowy, pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się popiołu. Po wyczyszczeniu komory pozostaje czyszczenie szyby w kominku. Przed użyciem profesjonalnych środków chemicznych należy zabezpieczyć dłonie. Do tego celu najlepiej posłużą rękawiczki nitrylowe. W celu zwiększenia efektu środka czyszczącego polecamy używać nakładkę spieniającą, która jest przy każdym z wyżej wymienionych produktów. Pozwala ona na wytworzenie gęstej pianki, która przez dłuższy czas utrzyma się na powierzchni szyby. Co za tym idzie rozpuści sadzę, która powstała podczas palenia. Dla zwiększenia efektu czyszczeni można użyć szorstkiej strony gąbki. Płyn wraz z sadzą najlepiej usuwać za pomocą ręcznika papierowego z celulozy. Miękki i chłonny ręcznik zbierze płyn i sadzę, zarazem będzie bezpieczny dla powierzchni. Na koniec dla wypolerowania i zwieńczenia efektu użyj płynu do szyb i ręcznika papierowego.

Czyszczenie szyby w kominku nie musi być ciężkie

Zadbany i czysty kominek to nie tylko ozdoba wnętrza, ale też źródło ciepła i przytulności, które sprawi, że zimowe wieczory staną się o wiele przyjemniejsze. Dzięki wykorzystaniu właściwych środków czyszczących i zastosowaniu praktycznych wskazówek, czyszczenie szyby w kominku nie musi być ani trudne, ani czasochłonne. Pamiętajcie, że odpowiednia pielęgnacja kominka to inwestycja w komfort i bezpieczeństwo Waszego domu. Czysty kominek to także efektywniejsze spalanie i mniejsze zużycie drewna, co przekłada się na korzyści nie tylko dla Was, ale i dla środowiska. Życzymy przyjemnych i ciepłych chwil spędzonych przy kominku w nadchodzącym sezonie zimowym!

Dodaj komentarz